Van op afstand bekeken: Rangschikken door return of lagere handicap?
Zoals op www.golf.be bekijk ik het golfgebeuren, hier op provinciaal niveau, soms van op zekere afstand.
De Limburgse golfclubs hanteren een verschillende manier om gelijk scorende golfers te rangschikken.
Sommige clubs hanteren daarbij de return. Wie het beste op de laatste negen holes scoort, haalt het.
Bij andere clubs geldt de handicap. Wanneer twee spelers gelijk eindigen is het diegene met de laagste handicap die het haalt.
Wat mijn persoonlijke voorkeur geniet is rangschikken naar handicap.
Van twee of meer spelers die dezelfde score hebben, heeft diegene met de laagste handicap in feite toch het best gespeeld. Of zit ik fout?
De return als maatstaf hanteren is iets wat eerder traditioneel was, maar alsmaar meer clubs schakelen naar een rangschikking naar handicap over.
























